Subiektywnym

okiem

Raczyńskiego

Blog osobisty Marcina Raczyńskiego

Ostatnie artykuły

06 marzec 2016

Sportowa współpraca z Dusznikami-Zdrój

W poniedziałek 27 lutego wraz z dyrektorem MCK Grzegorzem Orłowskim spotkaliśmy się w Dusznikach-Zdroju z burmistrzem tego miasta Piotrem Lewandowskim.

Rozmowy dotyczyły współpracy gminy Mieroszów i gminy Duszniki-Zdrój w zakresie szkolenia oraz trenowania dzieci i młodzieży w takich dyscyplinach sportu jak narciarstwo biegowe oraz biathlon.

duszniki 2017Burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr Lewandowski i burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński

Burmistrz Piotr Lewandowski pokazał nam imponujący obiekt "Duszniki Arena", na którym pod koniec stycznia br. odbyły się Mistrzostwa Europy w Biathlonie.

Cieszę się, że efektem naszych rozmów i zarazem pierwszym krokiem naszej współpracy będzie przekazanie gminie Mieroszów profesjonalnej strzelnicy biathlonowej składającej się z 15 stanowisk.

UKS Mieroszów oraz UKS Sokołowsko odniosły w sezonie zimowym 2016/2017 bardzo dobre wyniki na zawodach wojewódzkich oraz ogólnopolskich. Współpraca pomiędzy naszymi gminami otwiera nowe możliwości dla tych klubów w zakresie organizowania obozów treningowych a także kontynuowania kariery sportowej naszych zawodników w dusznickiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Przypomnę tylko, że światowej klasy zawodniczka Kamila Żuk zaczynała przygodę z narciarstwem biegowym w UKS Sokołowsko, następnie trenowała w UKS Mieroszów, aby potem dostać się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego właśnie w Dusznikach.

Panie Piotrze dziękujemy za miłe przyjęcie i naprawdę świetny początek naszej współpracy.

Free Joomla! template by Age Themes

Personal Trainer Certification