Subiektywnym

okiem

Raczyńskiego

Blog osobisty Marcina Raczyńskiego

Ostatnie artykuły

06 marzec 2016

Wizyta weteranów poszkodowanych w misjach zagranicznych

W sobotę 10 września gościłem w naszej gminie dwóch weteranów poszkodowanych w misjach w Iraku i Afganistanie - starszego chorążego sztabowego w stanie spoczynku Tomasza Kloca, prezesa Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju oraz podpułkownika Leszka Stępnia, dyrektora Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Rozmawialiśmy o możliwych płaszczyznach współpracy pomiędzy Gminą Mieroszów a weteranami i weteranami poszkodowanymi zrzeszonymi w organizacjach przez nich prowadzonych. Będę namawiał radnych Rady Miejskiej Mieroszowa, abyśmy wspólnie wypracowali program wspierania weteranów - choćby poprzez uchwałę przyznającą im ulgi na terenie naszej gminy.

Bardzo się cieszę, że weterani, a zarazem szefowie tak ważnych i istotnych organizacji zrzeszających żołnierzy rannych i poszkodowanych w misjach poza granicami państwa, przyjęli moje zaproszenie. Żołnierze i weterani uczestniczący w misjach poza granicami naszego kraju zasługują na najwyższe uznanie i szacunek. Chciałbym, aby czuli się w Gminie Mieroszów jak u siebie w domu.

stowarzyszenie rannych poszkodowanychNa zdjęciu od lewej: radny Dariusz Szmulik, ppłk Leszek Stępień, burmistrz Marcin Raczyński, st. chor. szt. Tomasz Kloc.

Free Joomla! template by Age Themes

Personal Trainer Certification